Advantan Krem Ne İşe Yarar

Advantan krem ne işe yarar sorusunun cevabını bu yazımızın içinde bulabileceksiniz. Advantan krem vücudunuzda ortaya çıkan iltihaplar, şişlikler ve kızarıklıkların etkisini azaltan bir kremdir. Yazının devamında advantan krem ne işe yarar, advantan kremin faydaları, advandan kremin yan etkilerini ve kullanım detaylarını görebilirsiniz. 

Advantan krem nedir?

Advantan kremin en yaygın kullanıldığı alan egzama hastalığının tedavisidir. Advantan kremin görevi vücutta meydana gelen şişliklerin, iltihapların ve kızarıklıkların vücudunuza vereceği hasarı minimuma indirip en kısa sürede iyileştirmektir. Egzama tedavilerinde doktorların en fazla önerdiği ilaç advantan kremdir. Bu kremin en belirgin özellikleri iltihap azaltıcı olması, damar daraltıcı olması ve alerjilere karşı savaşmasıdır. Egzama hastalarının bir numaralı ilacı budur. Kremdeki etken maddesi Metilprednisolon’dur. Dolayısıyla alerjisi olan kişilerin dikkatli kullanması gerekmektedir.

Advantan krem ne işe yarar?

Doktor tavsiyesi ile kullanımına başlanılması gereken advantan krem akıntılı egzama ve akut hastalıkları için bir numaradır. Bunun yanı sıra çok yağlı derilerde ve tüylü bölgelerde de kullanılabilmektedir. Bu ilaçla beraber vücudunuzdaki bölgelerin tedavisi yetişkinseniz 12 hafta civarında, bebeklerde ise 4 hafta civarında sürmektedir. İçerisinde kortikosteroid içeren advantan krem hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamileliğinize olumsuz etkiler bırakabilir. Dolayısıyla doktorunuza danışmadan herhangi bir işlem yapmamanız gerekmektedir.

Advantan Krem Ne İşe Yarar
Advantan Krem Ne İşe Yarar

Advantan krem çocuk egzamalarında da oldukça sık kullanılır. Bunun yanı sıra kabuklu vücut döküntülerinde, eğer kızarıklıklar üzerinde sarılıklar varsa, bacaklarda oluşabilecek varisler yüzünden ortaya çıkan egzamalarda, ani gelişen sinirsel problemler sonucu ortaya çıkan egzamalarda ve sınıflandırılamayan egzamalarda kullanılabilir. Bu ilacı eczaneye gidip direkt olarak alamamaktasınız. Advantan krem sadece doktor reçetesi ile birlikte satılmaktadır. 

Advantan krem nasıl kullanılır?

İlacı kullanmadan önce doktorunuzdan kesinlikle talimatları almalısınız. Çünkü bu ilacın kullanımı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Doktorunuzun verdiği dozlarda kullanmanız gerekmektedir. Derinizin üzerine ince bir tabaka olarak sürüp ve cildinize iyice yedirmeniz gerekmektedir. Çoğu hastalıkla günde 1 kez yeterli olmaktadır.

Advantan krem yan etkileri

Advantan kremin yan etkileri nadir de olsa görülebilmektedir. Bu yan etkilerden bazıları;

·        Karın ağrısı

·        Nefes darlığı

·        Yüzde ve ağızda şişlik

·        Kurdeşen

Gibi durumlardır. Eğer bu durumlardan bir tanesiyle karşılaşırsanız derhal doktorunuza haber vermeniz gerekmektedir. Ayrıca kremi sürdüğünüz bölgede yanma hissini de görebilirsiniz.

Advantan krem faydaları

Advantan krem genel olarak vücudunuzda ortaya çıkan iltihabı azaldır, damarların daralmasına yardımcı olur ve alerjiyi önler. Bu faydalarıyla beraber kaşıntılı ve iltihaplı deri hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

Advantan krem fiyatı

Advantan kremin güncel fiyatı 12.33 TL’dir. Fakat siz yine de en güncel fiyatı öğrenmek için eczanelere danışabilirsiniz.

Bu sayfada sizlere Advantan krem ne işe yarar, advantan kremin yan etkileri nelerdir, advantan kremin fiyatı nedir gibi konuları ele alarak bilgilendirdik.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra ayrıca Advantan kremi gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmemeniz gerekmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir